+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /bismut

  • http://www.santechchem.com/img/9999_99999_100_200_325_500mesh_bismuth_metal_powder_.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109091023_618.jpg

99.99% 99.999% 100 200 325 500rrjetë bismut Metal Powder


pastërti

99.99%, 99.999%

madhësi

100mesh, 200mesh, 325mesh, 500rrjetë

procesi teknik

Vakum Ball mulliri & atomization

densitet

9.78 g / cm3

Pika e shkrirjes

271.50 °C, 544.7 K, 520.7 °F

Pikë vlimi

1,564 °C (2,847 °F; 1,873 K)

Nxehtësia e shkrirjes

11.30 kJ / mol  

zgjerimi Vlerësoni

3.3%

Minimale Rendit Sasia

100Grams

detajet Paketimi

mostër: 1KG per qese, standard: 25KG per daulle veshur me qese të trashë plastike.

Koha e dërgimit

1-3 ditë për qëllim sasi të vogla, 7-10 ditë për sasi të madhe se 500 kg

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, PayPal, West Union

Furnizimi Aftësia

2-3MT në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë:
1.pluhur bismut Metal, pluhur bismut, pastërti të lartë bismut pluhur, pluhur nano bismut, atomizimi pluhur bismut, pluhur sferike bismut, pluhur pluhur bismut
2.Kryesisht aplikuar në reaksion kimik dhe për prodhimin e x rrezeve dhe shkritore që përdoren.
3.99.9%, 99.99%, 99.999%, 100, 200, 325, 500 rrjetë

Përshkrim
Bismut Powder është ari pluhur gri të errët e cila mund të përdoret si lidhjeve bismuthi, electrerials saldim japin bismut pluhur me pastërti të lartë, rang të gjerë të madhësisë së grimcave, formë sferike, disode mirë, ngarkuar eksplorimit të naftës, prodhimin e bartësve të shkrirjes të ulët dhe lidhjeve Fusible.

Aplikimet
Përdorur në reaksion kimik dhe për prodhimin e x rrezeve dhe shkritore që përdoren. Ajo është përdorur si një shtesë të përshtatshme për prodhimin e çelikut dhe aliazh alumini.

specifikimet

element

standard

element

standard

Zn

0.0005

cu

0.0010

fe

0.0010

si

0.0003

Sb

0.0005

Pb

0.0010

Te

0.0003

Ag

0.0040

Cl

0.0015

 

 


avantazh konkurrues
1.inspektimit të rreptë në hyrje për të siguruar çdo grumbull i pluhur bismut mund të përmbushin standardet.
2.Bismut pluhur mori madhesi mesatare te grimcave dhe përmbajtja oxgyen është më pak se 10ppm.
3.Gamë të gjerë të madhësisë së grimcave si 60, 100, 200, 325, 500rrjetë.
4.Vakum dhe oxgyen mjedis të lirë të prodhimit.
5.teknologjia e prodhimit Powder: mulliri Ball dhe atomization.
6.furnizim të qëndrueshëm dhe të shërbimit të përshtatur.