+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /galium

  • http://www.santechchem.com/img/9999_99999_2_4_mm_gallium_granule.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109094831_622.jpg

99.99% 99.999% 2-4 mm galium kokrrizë


pastërti

99.99%, 99.999%

madhësi

diametër 2-4 mm

densitet

5.904 g / cm3

Pika e shkrirjes

29.78 °C

Pikë vlimi

2,403 °C

Electronegativity

1.81 (shkalla Pauling)

Përçueshmëri termike

40.6 W·m-1·K-1

Minimale Rendit Sasia

0.1KG

detajet Paketimi

0.1kg në qese plastike, 25 çanta paketuara në një rast plastike

Koha e dërgimit

1-3 ditë për qëllim sasi të vogla, 5-7 ditë për sasi të mëdha

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, PayPal, West Union

Furnizimi Aftësia

100KG në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë:
1.Galium metalike granule, shtënë galium, pastërti të lartë galium topth, galium kokërr, Raundi galium, top galium
2.Kryesisht aplikohet në GaAs përqendruar qelizë diellore dhe cigs hollë-film qelizë diellore
3.99.9%, 99.99%, 99.999%, 2-4 mm, 1-5mm

Përshkrim
Galium granule është një buta granula argjendtë metalike. Ajo është e brishtë të ngurta në temperatura të ulëta. Sipas galium saj pastërti mund të përdoret në fusha të ndryshme, gjysmëpërçues, aplikacionet Optoelectronic, dhe ajo është përdorur edhe në alloying metalike dhe energjisë aplikimet magazinimit.

Aplikimet
1. Përgatitja e galium arsenide(GaAs), galium Phoshpide(hendek) dhe galium Nitride(Gan) për komunikim pa tel, ndriçim LED
2. GaAs përqendruar qelizë diellore dhe cigs hollë-film qelizë diellore
3. substance magnetike dhe materiale Nd-Fe-B avancuara magnetike
4. shkrirja e ulët Pika aliazh, përgatitja e Ga2O3 dhe çipit gjysmëpërçues

specifikimet

element

standard(ppm, wt)

element

standard(ppm, wt)

na

--

Al

<0.8

mg

<0.8

<1.3

K

<0.9

Ca

<2.2

Ge

--

fe

<0.8

S

--

Sn

<1.1

bi

<1.5

ni

<0.8

cu

1.8

hg

<1.1

Pb

<1.0

CD

<1.0

Zn

<1.1

Cr

<0.8

avantazh konkurrues
1.kontrollit të rreptë të cilësisë: inspektimit të papërpunuara materiale, prodhojnë kontrolli Procedura dhe inspektimit para-dorëzimit
2.metaleve të rënda ulët: Përmbajtja e Cu, fe, Pb, CD, au, Hg më pak se 5ppm
3.paketimin madhësi të vogël: 0.1kg ose 1kg per shishe brenda nje qeske me flete metali vakuum
4.ofrimit të shpejtë: 1-2 ditë pas PO konfirmuar për mostër
5.transport mallrave të rrezikshme: dërgesa duhet të jetë emri origjinal dhe vlera e plotë e mënyrë jo-mostër
6.Garanci Quality: Nëse ndonjë problem të cilësisë, zëvendësimi i lirë do të miratohet