+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /indium

  • http://www.santechchem.com/img/9999_1_5_mm_indium_granule-75.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109133933_821.jpg

99.99% 1-5 mm indium kokrrizë


pastërti

99.99%

madhësi

1-5mm, 3-5mm, madhësive të tjera mund të personalizohet

densitet

7.31 g / cm3 në 25°C

Pika e shkrirjes

156.6 °C

Pikë vlimi

2080 °C

Zgjerimi termik

(25°C) 32.1 µm·m-1·K-1

Përçueshmëri termike

0.818 W / cm / K në 298.2 K

Poisson \ 's Ratio

0.4498

Resistivity elektrike

8.37 mikroom-cm në 20 °C

Minimale Rendit Sasia

0.1KG

detajet Paketimi

0.1kg per qese vakum, kuti kartoni jashtë

Koha e dërgimit

1-3 ditë për qëllim sasi të vogla, 5-7 ditë për sasi të mëdha

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, PayPal, West Union

Furnizimi Aftësia

500KG në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë:
1.granule metalike indium, shtënë indium, pastërti të lartë indium topth, kokërr indium, Raundi indium, top indium
2.Kryesisht aplikuar në industrinë e gjysmëpërçues, në lidhje metalike të ulët të shkrirjes-pikë
3.99.99%, 1-5 mm, 3-5mm

Përshkrim
kokrrizë indium është bërë e 4N5 klasës indium kallëp në vakum dhe punëtori të pastër, me pastërti 99.99% dhe madhësisë 1-5mm, shumë të customization është pranuar.

Aplikimet
Përdorur në industria gjysmëpërçues, në të ulët të shkrirjes pikë lidhjeve metalike si Lead-free ushtarë.

specifikimet

Shot indium

99.99%

Çështje e huaj(ppm.wt)

cu

Pb

Zn

CD

fe

TI

Sn

si

Al

standard

5

5

5

5

5

5

10

5

5

Test Result

1.1

3.0

0.8

0.5

1.5

3.6

2.4

3.8

0.5


avantazh konkurrues
1. kontroll të rreptë të cilësisë: inspektimit materiale të papërpunuara, kontrollin e procesit të prodhimit dhe të inspektimit para-dorëzimit
2. metaleve të rënda ulët: Përmbajtja e Cu, fe, Pb, CD, Më pak se 5ppm
3. ofrimit të shpejtë: 1-2 ditë pas PO konfirmuar për mostër
4. garantuar cilësinë: Nëse ndonjë problem të cilësisë, zëvendësimi i lirë do të miratohet
5. Mbeshtetje teknike: 24 orë mbështetje teknike me e-mail ose thirrje