+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /telur

  • http://www.santechchem.com/img/9999_99999_05_20mm_tellurium_metal_granule.jpg

99.99% 99.999% 0.5-2.0mm telur Metal kokrrizë


Pastërtia Customized

99.99% - 99.999%

madhësi

0.5-2.0mm, 1-5mm, 1-10mm

dhëmballë Mass

127.60 g / mol

Pika e shkrirjes

450℃

Pikë vlimi

988℃

Electronegativity

2.01

Band Gap

0.35 eV

Nxehtësia specifike

0.0481 Cal / g / K @ 25°C

Përçueshmëri termike

2.35 W / m / K

Minimale Rendit Sasia

100Grams

detajet Paketimi

mostër: 1KG per qese, standard: 25KG per daulle veshur me qese të trashë plastike.

Koha e dërgimit

1-3 ditë për qëllim sasi të vogla, 7-10 ditë për sasi të madhe se 500 kg

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, PayPal, West Union

Furnizimi Aftësia

5MT në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë:
1.Telur shtënë Metal, telur kokrrizë, telur pilulë, shtënë telur, telur kokërr
2.Kryesisht aplikuar të rrumbullakët filxhan analize termale
3.99.9%, 99.99%, 99.999%, -100, -200, -325 rrjetë

Përshkrim
Kjo është një lloj gjysmë-metali, e cila përdoret si lëndë e parë në material gjysmë-dirigjent, duke treguar përçueshmëri më të madhe në drejtime të caktuara. kur kristaltë, telur është argjendtë-bardhë dhe kur ajo është në gjendje të pastër ajo ka një famë metalike. Kjo është një jometal brishtë dhe pluhur të lehtë.  Telur është një gjysmëpërçues që tregon një përçueshmëri të madhe elektrike në drejtime të caktuara të cilat varet shtrirjes atomike, rritet përçueshmëri pak kur ekspozohet në dritë. Kur në gjendjen e saj të shkrirë, telur është gërryes te bakrit, hekur dhe çelik.


Aplikimet
Round filxhan Analiza termike

specifikimet

element

standard

element

standard

cu

      <0.001

si

<0.001

mg

      <0.001

Al

<0.001

bi

      <0.001

se

<0.002

fe

      <0.001

Pb

<0.002

si

      <0.0005

na

<0.003

S

      <0.001

 

 avantazh konkurrues
1. Madhësia dhe paketim: përshtatur siç kërkohet, i cili është i përshtatshëm për përdorimin e.
2. Pa rrezik kur duke përdorur për shkak të cilësisë së tij të qëndrueshme.
3. Ajo është përdorur gjerësisht për raundin filxhan analize termale.