+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /bismut

  • http://www.santechchem.com/img/999_9999_bi2o3_bismuth_trioxide_powder_-99.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109092047_547.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109092106_370.jpg

99.9% 99.99% Bi2O3 bismut Trioxide Powder


pastërti

99.9%, 99.99%

Struktura Crystal

α type, β lloj

Particle Size

D50 1-5um, D50 5-10um, D50 10-20um

densitet (trokitje e lehtë)

2.0 ~ 3.5 g / cm3

Pika e shkrirjes

817 °C, 1090 K, 1503 °F

Pikë vlimi

1,890 °C (3,430 °F; 2,160 K)

BET Sipërfaqja

0.9831 m2 / g

termik koeficienti expension

5.89 (10-6/°C) në 101°CC

Minimale Rendit Sasia

100Grams

detajet Paketimi

mostër: 1kg në qese, standard: 25kg per daulles veshur me qese plastike e trashë.

Koha e dërgimit

1-3 ditë për qëllim mostër, 7-10 ditë për sasi të madhe se mënyrë 1MT.

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, PayPal, West Union

Furnizimi Aftësia

20MT në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë
1.bismut Trioxide, bismut oksid, Bi2O3, bismut(III) oksid, Alpha bismut oksid, Beta bismut Trioxide, Nano bismut oksid, Pastërti të lartë bismut Trioxide.
2.Prodhimi i reagentëve kimike dhe kripë bismut, Mjekësore dhe farmaceutike, qeramika elektronike
3.99.99%, D50 1-5um, 5-10um, 10-20um, 30-40um

Përshkrim
bismut (III) oksid eshte komponimi i rëndësishëm bismut, krahasuar me beta-bismut trioksid, alpha bismut oksid mori më të zakonshme të përdorura në treg, i cili mund të përdoret si materiale elektronike, thermistor, për t'u ngjyrosur qelqi, varistor, mbitensionit, CRT, letër Fireproof, bërthamore karburantit reaktor, etj elektronike.
Materialet SANTECH kanë më shumë se 10 vjet përvojë në prodhimin e pastërti të lartë bismut Trioxide, kemi marrë ekip të tërë për të siguruar mbështetjen e plotë për biznesin tuaj me mbështetje teknike, proffesional shitjet e ekipit dhe të mirë pas-shes.
    
Aplikimet
1.pikturë.
2.R / F sheilding: Bi2O3 është i njohur për atë e jo-toksike dhe të radio frekuencave të pronës mbrojtur e cila mund të përdoret për të bërë rrobat e rrezatimit-provë dhe dorashka.
3. Mjekësore dhe farmaceutike: Përdoret në komponimet për catheters dhe produkteve të tjera tub mjekësore.
4. Prodhimi i reagentëve kimike dhe kripë bismut
5. industrinë e qelqit si një colorant
6. qeramika elektronike

specifikimet

element

standard

element

standard

li

≤0.0005

na

≤0.005

K

≤0.003

Ca

≤0.003

mg

≤0.0007

Al

≤0.002

si

≤0.005

si

≤0.002

CD

≤0.0005

fe

≤0.001

Sn

≤0.0005

Cr

≤0.0008

ni

≤0.0005

cu

≤0.0008

Pb

≤0.0008

Ag

≤0.001

Sb

≤0.0008

Cl

≤0.001

Sulfate radikal SO42-

≤0.001

Humbje në ndezjen

≤0.3

Pazgjedhshëm në HNO3

≤0.01

D50

1 ~ 5 mikron

avantazh konkurrues
1.Cekur bismut shufër e cila është superiore se lloji standarde për të prodhuar Bi2O3.
2.proceset e prodhimit: Pirogjene dhe proceset lagësht
3.cilësi të qëndrueshme dhe me më shumë se 10 vjet përvojat e prodhimit.
4.Pastërtia mund të arrijnë 99.99% me madhësi grimce mesatare.
5.varg të gjerë madhësi grimce: 1-5um, 5-10um, 10-20um, >30um
6.përmbajtje të ulët të metaleve të rënda, si Cu, Pb, Zn, Sb, Ag.
7.Me seri të plotë të raporteve të testimit, si PSD, SEM, COA etj.
8.Pa pagesë mostër dhe mbështetje teknike.
9.Ne mund ta rregulloje madhësinë grimcë sipas kërkesës tuaj.