+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /germanium

  • http://www.santechchem.com/img/99999_6n_geo2_germanium_dioxide.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109131610_859.jpg

99.999% 6N GEO2 Germanium dioksid


pastërti

99.999%, 99.9999%

Struktura Crystal

Sistemi katërkëndësh kristal,Sistemi gjashtëkëndor kristal, amorf

Particle Size

<75um

densitet

6.239 g / cm3, Beta 5.88 g / cm3

Pika e shkrirjes

1115°C, 1388.15 K, 2039 °F

Minimale Rendit Sasia

0.1KG

detajet Paketimi

mostër: 0.1kg në qese, standard: 10 shishe mbështjella në kuti poli-shkumë

Koha e dërgimit

1-3 ditë për qëllim mostër, 5-7 ditë për sasi më të madhe

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, PayPal, West Union

Furnizimi Aftësia

200KG në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë
1.oksid germanium, pluhur germanium oksid, GEO2, germanium (II) oksid, pluhur GEO2, Pastërti të lartë dioksidi Germanium.
2.Kryesisht aplikuar me fibra optike, optikë infra të kuqe dhe polimerizim katalizatorët
3.99.999%, 99.9999%, <75um

Përshkrim
Oksid Germanium eshte pa ere pluhur fine bardhë, patretshëm në ujë. Është një komponim inorganike me formulën Ga2O3. Struktura e saj më të qëndrueshme është β-kristal type. oksid Germanium është një premtuese gjysmëpërçues ultra-gjerë bandgap për aplikimet elektronike e energjisë për shkak të forcës së tij në terren shquar avari.

Aplikimet
1. 35% për fibra-optikë, 30% optikë infra të kuqe
2. 15% polimerizim katalizatorët, dhe 15% elektronike dhe aplikimet diellore elektrike.
3. Mbetja 5% hyri në përdorime të tilla si phosphors, metalurgji, dhe kimioterapia.


specifikimet

element

standard

element

standard

si

1.0 x 10

mg

1.0 x 10

si

2.0 x 10

ni

2.0 x 10

cu

1.0 x 10

Pb

2.0 x 10

fe

1.0 x 10

Ca

1.5 x 10

Co

2.0 x 10

1.0 x 10

Zn

1.5 x 10

madhësisë së grimcave

99% < 75 µm

gjithsej Papastërtitë

9.8 x 10

Chlorinity

0.035 ~ 0.036%

LOI

0.181 ~ 0.207%

pastërti

99.999%


avantazh konkurrues
1. kontrolli i cilësisë të ngurtë: inspektimit të papërpunuara materiale, prodhojnë kontrolli Procedura dhe inspektimit para-dorëzimit
2. metaleve të rënda ulët: Përmbajtja e Mg, Al, Pb, si, ni, Hg më pak se 1PPM
3. paketimin Customized:mbushur me qese plastike vakum
4. Garanci Quality: Nëse ndonjë problem të cilësisë, zëvendësimi i lirë do të miratohet