+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /bismut

  • http://www.santechchem.com/img/high_purity_9999_bismuth_metal_ingot-77.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109085804_778.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109085830_956.jpg

pastërti të lartë 99.99% Bismut Metal shufër


pastërti Customized

99.99%, 99.999%, 99.9999%

densitet

9.78 G·cm−3(në 0 °C, 101.325 kPa)

Pika e shkrirjes

544.7 K(271.5 °C, 520,7 °F)

Pikë vlimi

1837 K(1564 °C, 2847 °F)

Tretshmëria në ujë

i pazgjidhshëm

tretshmëria

tretshëm në acid nitrik koncentruar

termik përçueshmëri

7.97 W·m−1·K−1

elektrik resistivity

në 20 °C: 1.29 µΩ·m

magnetik renditje

diamagnetic

Minimale Rendit Sasia

1KG

detajet Paketimi

1MT në rast prej druri

Koha e dërgimit

1-5 DITËT

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, Paypal, West Union

Furnizimi Aftësia

10-20MT në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë
1.bismut shufër, pastër bismut, metalike bismut, metalik bismut shufër
2.Kryesisht aplikuar për të lidhjeve metalike, oksid bismut, material paint, shtesë, aktivizues, mjekësi, toiletry, gjysmëpërçues, kristal bismut, stoli.
3.99.99%, Mostra sasi e vogël është në dispozicion nga ne.

Përshkrim
Bismut është një metal i brishtë me një të bardhë, argjendi-ngjyrë trëndafili dhe kjo është e qëndrueshme në të dy ajër të thatë dhe me lagështi në temperatura të zakonshëm. Bismut ka një gamë të gjerë të përdor të cilat përfitojnë nga vetitë e saj unike të tilla si ajo jo-toksicitetit, pikë e ulët e shkrirjes, densitet, dhe pronat pamjen.

Aplikimet
1.lidhjet e metaleve me metale të tjera të tilla si hekuri, për të krijuar lidhjeve për të shkuar në sistemet automatike spërkatës për zjarret. Ajo është përdorur edhe për të bërë bronzi bismut e cila është përdorur në epokën e bronzit.
2.Replace epërsinë për t'u përdorur si ëmbëlsirë peshkimit, shtëna, plumba.
3.Elektronike si një komponent i ulët-shkrirjes ushtarë pikë, si një zëvendësim për ushtarë tradicionale kallaj-plumbi.
4.Shtuar në të ulët pikë e shkrirjes aliazh, e cila mund të përdoret për të bërë sprinklers automatike, siguresat elektrike, dhe pajisjet e sigurisë në zbulimit të zjarrit dhe sistemet e shuarje
5.alumin-silikon të hedhura në mënyrë që të përsosin morfologji silikon.

specifikimet

element

standard

element

standard

Zn

0.0005

cu

0.0010

fe

0.0010

si

0.0003

Sb

0.0005

Pb

0.0010

Te

0.0003

Ag

0.0040

Cl

0.0015

 

 


avantazh konkurrues
1.klasën e lartë bismut koncentrohen është e lëndëve të para për bismut shufër tonë me kapacitet të qëndrueshme të furnizimit
2.përmbajtje të ulët të metaleve të rënda, si Cu, Pb, Zn, Sb, Ag.
3.mostër e vogël sasia është në dispozicion nga ne.
4.Customized shufër metali dhe pjesë mund të sigurohet nga ne.
5.Hunan është zona prodhimin dhe furnizuar 80% metalike bismut në të gjithë botën.