+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /telur

  • http://www.santechchem.com/img/high_purity_9999_tellurium_metal_ingot_.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109144647_975.jpg

pastërti të lartë 99.99% Telur Metal shufër


pastërti Customized

99.99%, 99.999%, 99.99999%

densitet (trokitje e lehtë)

6.24 g / cm3

Pika e shkrirjes

449.5 °C, 722 K, 841 °F

Pikë vlimi

998 °C (1,828 °F; 1,271 K)

Electronegativity

2.01

Bandwidth

0.35eV

Nxehtësia specifike

0.0481 Cal / g / K @ 25°C

Përçueshmëri termike

2.35 W / m / K

Minimale Rendit Sasia

1KG

detajet Paketimi

Rasti druri ose fuçi hekuri

Koha e dërgimit

1-5 DITËT

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, Paypal, West Union

Furnizimi Aftësia

5MT në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë
1.telur shufër, telur pastër, metalike telur, metalik telur shufër, pastërti të lartë telur, bar telur
2.Kryesisht aplikuar në Telluride, pluhur telur, oksid telur dhe materiale nfrared detektor.
3.99.99%, Mostra sasi e vogël është në dispozicion .

Përshkrim
Telur është një lloj gjysmë-metali, e cila përdoret si lëndë e parë në material gjysmë-dirigjent, duke treguar përçueshmëri më të madhe në drejtime të caktuara. kur kristaltë, telur është argjendtë-bardhë dhe kur ajo është në gjendje të pastër ajo ka një famë metalike. Kjo është një jometal brishtë dhe pluhur të lehtë. telur amorf është gjetur nga precipituar nga nje solucion te acidit tellurous ose tokësor (Te(OH)6). Telur është një gjysmëpërçues që tregon një përçueshmëri të madhe elektrike në drejtime të caktuara të cilat varet shtrirjes atomike, rritet përçueshmëri pak kur ekspozohet në dritë (photoconductivity). Kur në gjendjen e saj të shkrirë, telur është gërryes te bakrit, hekur dhe çelik.


Aplikimet
1. pluhur telur, oksid telur, Telluride
2. Materialet infra të kuqe detektor
3. Materialet qelizë diellore
4. materialet ftohjes


specifikimet

element

standard

element

standard

cu

      <0.001

si

<0.001

mg

      <0.001

Al

<0.001

bi

      <0.001

se

<0.002

fe

      <0.001

Pb

<0.002

si

      <0.0005

na

<0.003

S

      <0.001

 

 avantazh konkurrues
1. metalike telur ka një shkallë të lartë të bluarje kur prodhimin pluhur tellurium, i cili nuk ka asnjë rrezik kur duke përdorur për shkak të cilësisë së tij të qëndrueshme.
2. Ajo është përdorur gjerësisht në pluhur telur,oksid telur, Telluride, Materialet infra të kuqe detektor, materialeve të qelizave diellore, material ftohje, etj.
3. Customized pastërti të lartë 5N-7N bar dhe petë.