+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /germanium

  • http://www.santechchem.com/img/high_purity_5n_6n_germanium_metal.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109104511_571.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109104542_389.jpg

Lartë Pastërtia 5N 6N Germanium Metal


pastërti

99.999%, 99.9999%

peshë

1-3 kg per shufër

densitet

5.35 g / cm3

Pika e shkrirjes

937.4 °C

Pikë vlimi

2,830 °C

resistivity

≥50Ω.CM Crystal

strukturë

pleomorphic

Minimale Rendit Sasia

1-3KG / shufër

detajet Paketimi

ingots mbështjella në kuti poli-shkumë

Koha e dërgimit

1-5 DITËT

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, Paypal, West Union

Furnizimi Aftësia

100KG në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë
1.germanium shufër, Germanium pastër, bar germanium, Germanium metalike, shufër metalike germanium, Zone-rafinuar Germanium shufër
2.Kryesisht aplikuar fibra-optikë dhe optikë infra të kuqe
3.99.999%, Mostra sasi e vogël është në dispozicion.

Përshkrim
Germanium është një shndritshëm, i vështirë, jometal gri bardhë në grupin e karbonit, kimikisht i ngjashëm me fqinjët grupin e saj kallaji dhe silikonit. germanium Elemental është përdorur si një gjysmëpërçues në transistorëve dhe pajisje të tjera të ndryshme elektronike. .

Santech është e përqendruar në ripërpunimin pastërti të lartë germanium metalike dhe kimikateve, duke përfshirë oksid germanium dhe germanium organike etj, e cila është përdorur gjerësisht në optikë dhe katalizatorët industrinë.

Aplikimet
1. 35% për fibra-optikë, 30% optikë infra të kuqe
2. 15% polimerizim katalizatorët, dhe 15% elektronike dhe aplikimet diellore elektrike.
3. Mbetja 5% hyri në përdorime të tilla si phosphors, metalurgji, dhe kimioterapia.

specifikimet

element

mg

Al

standard

<5×10 -7

<5×10 -7

element

ni

cu

standard

<10×10 -7

<9×10 -6

si

<9×10 -5

Zn

<5×10 -6

Cr Fe Co

<10×10 -7

<5×10 -5

<5×10 -7

Si në Pb

<5×10 -6

<5×10 -7

<5×10 -7

pastërti

99.999%

 

 


avantazh konkurrues
1. Të rreptë të lëndëve të kontrollit të materialeve: lëndëve të para janë mbledhur nga hirit të thëngjillit jo-riciklueshme
2. përmbajtje të ulët të metaleve të rënda: Përmbajtja e Mg, Al, Pb, si, ni, Hg më pak se 1PPM
3. paketimin Customized:mbushur me qese plastike vakum
4. Garanci Quality: Nëse ndonjë problem të cilësisë, zëvendësimi i lirë do të miratohet