+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /galium

  • http://www.santechchem.com/img/high_purity_4n_5n_6n_7n_gallium_metal.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109094332_495.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109094343_635.jpg

Lartë Pastërtia 4N 5N 6N 7N galium Metal


pastërti

99.99%-99.99999%

densitet

5.904 g / cm3

Pika e shkrirjes

29.78 °C

Pikë vlimi

2,403 °C

Electronegativity

1.81 (shkalla Pauling)

Përçueshmëri termike

40.6 W·m-1·K-1

Minimale Rendit Sasia

0.1KG

detajet Paketimi

1 kilogram per shishe brenda nje qeske me flete metali vakuum

Koha e dërgimit

1-5 DITËT

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, Paypal, West Union

Furnizimi Aftësia

5MT në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë
1.galium shufër, galium pastër, bar galium, galium metalike, Galium metalike shufër
2.Kryesisht aplikuar për galium arsenide (GaAs) për gjysmëpërçues (mikroçip) dhe prodhimit të Ga2O3.
3.99.99%, Mostra sasi e vogël është në dispozicion.

Përshkrim
metalike galium është magnetike dhe një dirigjent i shkëlqyer i të dy ngrohjes dhe energjisë elektrike. Ajo zgjeron në fortësimin (nga 3.2%) dhe densiteti është më e lartë në të lëngshme sesa në gjendje të ngurtë.

Santech është e angazhuar në ri-përpunimin e galium dhe kushton më e R&D përpjekjet në granula të saj, lidhjeve dhe komponimet, të cilat janë përdorur gjerësisht në qelizat fotovoltaike dhe industritë LED.

Aplikimet
1.Përgatitja e galium arsenide(GaAs), galium Phoshpide(hendek) dhe galium Nitride(Gan) për komunikim pa tel, ndriçim LED
2. GaAs përqendruar qelizë diellore dhe cigs hollë-film qelizë diellore
3. substance magnetike dhe materiale Nd-Fe-B avancuara magnetike
4. shkrirja e ulët Pika aliazh, përgatitja e Ga2O3 dhe çipit gjysmëpërçues

specifikimet

element

standard(ppm, wt)

element

standard(ppm, wt)

na

--

Al

<0.8

mg

<0.8

<1.3

K

<0.9

Ca

<2.2

Ge

--

fe

<0.8

S

--

Sn

<1.1

bi

<1.5

ni

<0.8

cu

1.8

hg

<1.1

Pb

<1.0

CD

<1.0

Zn

<1.1

Cr

<0.8

Ga

≧ 99,99%

avantazh konkurrues
1. kontrolli i cilësisë të ngurtë: inspektimit të papërpunuara materiale, prodhojnë kontrolli Procedura dhe inspektimit para-dorëzimit.
2. metaleve të rënda ulët: Përmbajtja e Cu, fe, Pb, CD, au, Hg më pak se 5ppm.
3. paketimin Customized: 0.1kg ose 1kg per shishe brenda nje qeske me flete metali vakuum
4. ofrimit të shpejtë: 1-2 ditë pas PO konfirmuar për mostër.
5. transport mallrave të rrezikshme: dërgesa duhet të jetë emri origjinal dhe vlera e plotë e mënyrë jo-mostër.