+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /telur

  • http://www.santechchem.com/img/4n_5n_cadmium_telluride-24.jpg

4N 5N Kadmium Telluride


dhëmballë Mass

240.01 g mol−1 

densitet

5.85 G·cm−3

Pika e shkrirjes

1092°C

Indeksi thyes (Nd)

2.57

Band Gap

1.45 eV

Constant grilë

0.648 nm në 300K

Poisson Ratio

0.41

Përçueshmëri termike

6.2 W·m / m2·K në 293 K

Specifik të ngrohjes Kapaciteti

210 J / Kg·K në 293K

Minimale Rendit Sasia

100Grams

detajet Paketimi

mostër: 1kg në qese, standard: 25kg per daulles veshur me qese plastike e trashë.

Koha e dërgimit

1-3 ditë për qëllim mostër, 7-9 ditë për sasi të madhe se mënyrë 500kg.

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, PayPal, West Union

Furnizimi Aftësia

300kg në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë
1.kadmium Telluride, pluhur CdTe, pluhur kadmium Telluride, Kadmium Telluride disk, Kadmium Telluride copë, Kadmium Telluride fetë, objektiv Kadmium Telluride
2.Kryesisht përdoret për të bërë qelizat diellore film i hollë dhe është përdorur si një material optik infra të kuqe për dritaret dhe lente optike
3.99.99%, 99.999%, 100 mesh, 200 mesh, 325 rrjetë

Përshkrim
kadmium Telluride (CdTe) eshte nje komponim i qëndrueshëm kristalor i formuar nga kadmiumit dhe tellurium. Ajo është përdorur si një dritare infra të kuqe optik dhe është një material shumë efikas diellore qelizë me llojet më të ulët me kosto të qelizave diellore. CdTe ka shumë merita, të tilla si Bandwidth pritet, absorbance dhe efikasitetin e konvertimit ndërsa ajo është siguria dhe me kosto të ulët. Santech Materialet është e angazhuar për prodhimin e CdTe pluhur / objektiv dhe qëllim të jetë një nga furnizuesit kryesorë premium i materialeve specialiteti në Kinë.

    
Aplikimet
1.Qelizat diellore film i hollë
2.Një material optik infra të kuqe për dritare dhe lente optike
3.modulators elektro-optik.


specifikimet

Gradë

koncentrim - (ppm sipas p)

element

standard

element

standard

cu

2.0

Ca

5.0

Ag

2.0

fe

5.0

mg

5.0

si

10.0

Sb

5.0

Al

5.0

bi

5.0

Pb

5.0