+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /telur

  • http://www.santechchem.com/img/4n_5n_doped_p_and_n_type_bismuth_telluride.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109151538_349.jpg

4N 5N Doped P dhe lloji N Bismut Telluride


Mol. WT.

800.761

densitet në 25 °C(lit.)

7.642 G·cm−3

Pika e shkrirjes

586°C

Përçueshmëria elektrike

1050/950

termik përçueshmëri

1.35/1.3

Seebeck Koeficienti

220/280

Test Temp.

300K

Minimale Rendit Sasia

100Grams

detajet Paketimi

mostër: 1kg në qese, standard: 25kg per daulles veshur me qese plastike e trashë.

Koha e dërgimit

1-3 ditë për qëllim mostër, 7-9 ditë për sasi të madhe se mënyrë 500kg.

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, PayPal, West Union

Furnizimi Aftësia

300kg në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë
1.bismut Telluride, pluhur Bi2Te3, pluhur bismut Telluride, Bismut Telluride rod, Bismut Telluride copë, Bismut Telluride fetë, objektiv bismut Telluride
2.Përdoret si lëndë e thermoelectric
3.99.99%, 99.999%, 100 mesh, 200 mesh, 325 rrjetë

Përshkrim
Bismut Telluride është një hendek i ngushtë shtresa gjysmëpërçues me një qelizë njësi trigonal. Kjo është një gjysmëpërçues që, kur alloyed me antimon apo selen është një material efikas thermoelectric për ftohje ose i energjisë. Material Santech mund të prodhojë Bismut Telluride P doped dhe lloji N në pluhur, Forma rod, edhe ne mund fetë në kokrrizë kub apo madhësinë e nevojshme.


Aplikimet
1. material termoelektrike
2. korrje të energjisë
3. Chip ftohje
4. Chip ndjerë


specifikimet

Gradë

koncentrim - (ppm sipas p)

element

standard

element

standard

cu

2.0

Ca

5.0

Ag

2.0

fe

5.0

mg

5.0

si

10.0

Sb

5.0

Al

5.0

Zn

5.0

Pb

5.0