+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /Shkrirja e ulët Alloys Point

  • http://www.santechchem.com/img/4n_5n_gallium_indium_tin_alloy.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109141822_801.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109141844_254.jpg

4N 5N galium indium kutie aliazh


pastërti

99.99%-99.999%

tipik pjesë

Ga 68.5%, Në 21.5%, Sn 10%

densitet

6.44 g / cm3

Pika e shkrirjes

6-10 °C

Pikë vlimi

>1,300 °C

Përçueshmëria elektrike

3.46x106 S / m (në 20 °C)

Përçueshmëri termike

16.5 W·m-1·K-1

Minimale Rendit Sasia

0.1KG

detajet Paketimi

1 kilogram per shishe brenda nje qeske me flete metali vakuum

Koha e dërgimit

1-5 DITËT

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, Paypal, West Union

Furnizimi Aftësia

300KG në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë
1.Galium indium Tin, Galinstan, aliazh galium, aliazh GaInSn, Galium indium EUTECTIC, likuid galium indium tin, Galium indium lëngun aliazh
2.Kryesisht aplikuar paste termale përçueshëm, lavaman ngrohjes, termometër mbushje, Ndërfaqja termike.
3.99.99%, 5N, proporcione të tjera janë përshtatur.

Përshkrim
Galium indium kutie aliazh është një metal elektrike përçueshëm fluid. EUTECTIC tipike është i përbërë nga 68.5% Ga, 21.5% në dhe 10% SN peshes. Ajo është dirigjent i mirë i të dy ngrohjes dhe energjisë elektrike. Viskozitetit të lëngshme të ulët është e lehtë moldable dhe të dobishme për aplikacione të ndryshme elektronike.


Aplikimet
1. Termometri mbushje, zëvendësimi për Merkurit toksike, lubrifikant, agjent reflektim dhe të mesme electroconductive
2. Pajisje elektronike e.g. fuqi të lartë lazer ngurta dhe radiator (GaInSn luan një ftohës të ri)
3. Përdorur si ndërfaqe termik për pajisje kompjuterike ftohje zgjidhje që përçueshmëri saj të shkëlqyer termike dhe elektrike


specifikimet

element

standard(ppm, wt)

element

standard(ppm, wt)

cu

5.0

Ag

5.0

mg

5.0

Sb

3.0

ni

2.0

Zn

2.0

Ga

2.0

fe

5.0

si

6.0

si

10.0

Pb

8.0

GaInSn

matricë


avantazh konkurrues
1. kontroll të rreptë të cilësisë: inspektimit materiale të papërpunuara, kontrolli Procedura dhe inspektimit para-dorëzimit
2. përmbajtje të ulët të metaleve të rënda: Përmbajtja e Cu, fe, Pb, CD, Më pak se 8ppm
3. atmosfera vakum: Niveli i ulët oksigjen pa shtresën oksidit në sipërfaqen
4. mikser elektrik: asnjë fenomen ndarje
5. ofrimit të shpejtë: 1-2 ditë pas PO konfirmuar për mostër
6. garantuar cilësinë: në qoftë se ndonjë problem të cilësisë, zëvendësimi i lirë do të miratohet