+86 (0)731 8972 3336

EN

Produkte

HOME /Produkte /Shkrirja e ulët Alloys Point

  • http://www.santechchem.com/img/4n_5n_low_oxygen_type_indium_alloys.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109143420_314.jpg
  • http://www.santechchem.com/upfile/2018/11/09/20181109143442_119.jpg

4N 5N Low Lloji Oxygen indium Alloys


pastërti

99.99%-99.999%

shfaqje

argjendtë bardhë të ngurta / lëngu

densitet

6.44 g / cm3

Pika e shkrirjes

6-300°C

Pikë vlimi

>1,300 °C

Përçueshmëria elektrike

3.46x106 S / m (në 20 °C)

Përçueshmëri termike

16.5 W·m-1·K-1

Minimale Rendit Sasia

0.1KG

detajet Paketimi

1 kilogram per shishe brenda nje qeske me flete metali vakuum

Koha e dërgimit

1-5 DITËT

Kushtet e pagesës

T / T, L / C, Paypal, West Union

Furnizimi Aftësia

300KG në muaj

  • hyrje produkt
  • hetim Tani

Detail shpejtë
7.indium galium, indium Tin, InSn, në aliazh, Indium galium EUTECTIC, tin indium, aliazh indium bismut
8.Kryesisht aplikuar paste termale përçueshëm, lavaman ngrohjes, termometër mbushje, Ndërfaqja termike.
9.99.99%, 5N, proporcione të tjera janë përshtatur.

Përshkrim
Santech është një prodhuesi kryesor në prodhimin dhe shitjet e lidhjeve indium dhe lidhjeve të ulët pikë e shkrirjes e përbërë nga galium, bismut, shpie, kallaj dhe kadmium. Kjo është vetëm një përzgjedhje e vogël e shkrirjes e ulët gamën tonë Pika aliazh (ndërmjet 6 °C dhe 300 °C).  Prodhimet tona mund të jenë përshtatur për të përmbushur kërkesat tuaja të prodhimit. Ju lutem na kontaktoni për më shumë informacion.


Aplikimet
1. Termometri mbushje, zëvendësimi për Merkurit toksike, lubrifikant, agjent reflektim dhe të mesme electroconductive
2. Pajisje elektronike e.g. fuqi të lartë lazer ngurta dhe radiator (GaInSn luan një ftohës të ri)
3. Përdorur si ndërfaqe termik për pajisje kompjuterike ftohje zgjidhje që përçueshmëri saj të shkëlqyer termike dhe elektrike


specifikimet

element

standard(ppm, wt)

element

standard(ppm, wt)

cu

5.0

Ag

5.0

mg

5.0

Sb

3.0

ni

2.0

Zn

2.0

Ga

2.0

fe

5.0

si

6.0

si

10.0

Pb

8.0

GaInSn

matricë


avantazh konkurrues
1. kontroll të rreptë të cilësisë: inspektimit materiale të papërpunuara, kontrolli Procedura dhe inspektimit para-dorëzimit
2. përmbajtje të ulët të metaleve të rënda: Përmbajtja e Cu, fe, Pb, CD, Më pak se 8ppm
3. atmosfera vakum: Niveli i ulët oksigjen pa shtresën oksidit në sipërfaqen
4. mikser elektrik: asnjë fenomen ndarje
5. ofrimit të shpejtë: 1-2 ditë pas PO konfirmuar për mostër
6. garantuar cilësinë: në qoftë se ndonjë problem të cilësisë, zëvendësimi i lirë do të miratohet